Фотолітописець Слобожанщини

Микола Дмитрович Пархоменко

Відомий майстер фотографічної справи, шанована особистість, своєрідний мистецький феномен нашого краю, Почесний громадянин м. Люботин, член Національної спілки журналістів України, голова прес-центру Люботинської міської ветеранської організації – Микола Дмитрович Пархоменко. Його ім’я давно вже увійшло до скарбниці харківської фотожурналістики.

Життєвий шлях Миколи почався у селі Очеретувате Семенівськоого району Полтавської області. Тут він народився 15 серпня 1936 року в селянській родині.

В Очеретуватому, ще навчаючись у школі, Микола Дмитрович вперше зацікавився фотографією. Перші знімки робив німецьким трофейним фотоапаратом. А після армії придбав уже вітчизняну «Смену». Фотографував односельців, рідне село Очеретувате. Перші світлини, зроблені аматором і відіслані в Семенівську райгазету Полтавщини «Комуністичним шляхом», привернули увагу фахівців, які порадили займатися цим серйозно. З 1962 року його світлини з невеликими текстівками з’являються в районній газеті.

Як переможець фотоконкурсу, у цьому ж році Микола Дмитрович був направлений на місячні курси робсількорів в м. Полтаву. Ці курси були першим кроком Миколи Дмитровича до майбутньої професії.

Навчаючись на останньому курсі Московського заочного народного університету образотворчого мистецтва ім.. Н. Крупської, у червні 1978 року Микола Дмитрович почав працювати фотографом Харківського об’єднання фоторобіт «Облфото».

Журналістську роботу розпочав у лютому 1984 року в Харківській районній газеті «Трибуна трудящих» на посаді редактору відділу фотоілюстрацій. І відтоді фото Миколи Дмитровича, найчастіше чорно-білі, на сторінках газети створювали своєрідний фото літопис епохи. У кожному номері районки публікувалися від одного до 4-5 знімків М.Д. Пархоменка. За 25 років роботи у газеті було опубліковано близько 6000 фоторобіт.

Жодна презентація Харківського району не обходилася без робіт М, Пархоменка, які відтворюють красу рідного краю. Він –

  • дипломант обласних фотовиставок у 1986 та 1987 р.р.,
  • переможець обласного творчого конкурсу журналістів «Часопис-99» в номінації «Кришталевий об’єктив»,
  • за високий професіоналізм у 2004 р. нагороджений Почесною грамотою Національної спілки журналістів України.

Микола Дмитрович брав участь у художньому оформленні

  • літературного альманаху «Пролісок»,
  • збірок О. Євтушенка «Край-дивограй»,
  • Т. Безрукової «Буди – фаянсова столиця України»,
  • В. Стрільця «Люботин. Історико-краєзнавчий нарис»,
  • книги до 80-річчя Харківського району «Перлини землі слобожанської»
  • та інші.

Не одна сотня матеріалів Миколи Дмитровича – про його рідне місто Люботин. Персональні виставки фотохудожника проходили в Харкові, Мерефі, та рідному Люботині. З 2009 р. в міському краєзнавчому музеї оформлена постійно діюча фотовиставка.

В. Стрілець, начальник Люботинського міського відділу освіти

Фото Петра Пархоменка (онук)

Подпишитесь на мои видеоканалы:
Мужчина должен уметь всё,
Походы Путешествия,
Яхта своими руками.
Практически на каждую статью делаю видеоролик, поэтому, подписавшись на видеоканал, Вы увидите под роликом ссылку на статью. Читайте и смотрите самое интересное для Вас.

Краєзнавство

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Рубрика: Краеведение. Метки: , , . Вы можете добавить постоянную ссылку в закладки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *