Люботинська майстриня

На свято Трійці, цієї оповитої  зелено-блакитним серпанком днини, гостей чекала незвичайна господиня, чарівна жінка, Люботинська майстриняАнтоніна Неманежна. Вона запросила на свій день народження найкращих друзів, гості прийшли з музикою та піснями. Дзвінко лунало на всю вулицю «Зеленеє жито, зелене, хорошії гості у мене…»

За браму вийшла господиня, чекала, посміхалася. Вся така святкова: у вишиванці та фартусі, у яскравій спідниці, на шиї червоне намисто — справжня українська майстриня!

Вона гостинно запросила до світлиці. А там така краса! Вишивки, вишивки, вишивки — рушники, серветки, скатертини. А на величезному ліжку безліч подушок, підзорник. І все це буяє  яскравими барвами та візерунками.

А на подвір’ї, куди не сягає око, квіти. Навколо хати, біля криниці, біля ставочка, в горщиках – жодного клаптика землі , де б вони не росли і не милували вашого зору.

Не випадково господиня народилася влітку, та ще й на Поліссі. Зростала серед чудової природи і з дитинства привчена творити красу. За звичаями повинна була добре засвоїти мистецтво вишивки – готувати собі придане на весілля. Цю любов пронесла майстриня через все життя.

А до Люботина приїхала юною дівчиною ще в 1979 році., тут зустріла кохання, виростила трьох синів, вважає їх надійною опорою. І що живе в Гиївці — теж не випадково.

Милують око люботинські гаї, які надихають майстриню на відтворення краси в її чарівних вишивках. Вона ще й має хист до співу , до поезії.

Співає в ансамблі «Чарівниці». Співи, жарти, поезія, танці так захопили гостей, що вже почало сутеніти, а йти додому не хотілося.

Тож побажаймо Люботинській майстрині, Антоніні Петрівні, щоб її вишиванки милували око не тільки люботинців, а й шанувальників цього мистецтва всієї Слобожанщини.

Любов Каракаптан, директор краєзнавчого   музею м. Люботин

Микола Пархоменко, фото

Подпишитесь на мои видеоканалы:
Мужчина должен уметь всё,
Походы Путешествия,
Яхта своими руками.
Практически на каждую статью делаю видеоролик, поэтому, подписавшись на видеоканал, Вы увидите под роликом ссылку на статью. Читайте и смотрите самое интересное для Вас.

Статьи в тему:
Пісня душі народу
Жизнь и быт казаков

Информация, которая может быть Вам интересна:
Технология выращивания клубники

Краєзнавство

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Рубрика: Краеведение. Метки: , , , , , , , , . Вы можете добавить постоянную ссылку в закладки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *