Реконструкція автомобіля ГАЗ М-20 «Победа»

Ось і підходять до завершення роботи по реконструкції автомобіля ГАЗ М-20 «Победа» (назву машини пишу російською, тому що «Перемогою» її не називали). Зроблені пробні виїзди, налаштування, придав трохи блиску. Незабаром свято Дня Перемоги. Трохи поспішав до цієї дати. Адже в цьому році:
— 75 років як закінчилася Велика Вітчизняна війна,
— 65 років від «народження» мого автомобіля ГАЗ М-20 «Победа»,
— 55 років мені зараз,
— 25 років сину.

IF

До речі, ще пригадав, що саме в цьому році:
— 40 років, як закінчив Люботинську школу №1,
— 30 років тому став інженером (закінчив Харківський Політехнічний інститут),
— 30 років, як здійснив свій найскладніший похід у горах півострова Таймир на лижах,
— 20 років минуло як пройшли похід зі школярами міста Люботин у горах Карпат, який був признаний кращим походом 2000 року в Харківській області та Україні (першого року ХХI століття), і був присвячений 350-річчю нашого рідного міста Люботин,
— І в загалі пройшло 20 років як нам віщували кінець світу, а ми ще живемо, творимо, витворюємо, радіємо душею і посміхаємось!

IF

Іноді себе треба балувати. І до цих всіх знаменних дат зробити собі подарунок.
Щось я далеко відволікся. Стаття-то про автомобіль. Ще в попередній статті розповідав про початок реконструкції «Победы». Дивіться плейлист по реконструкції як все було.

На відео ви бачили, що мені дістався голий пошарпаний кузов та запчастини у мішках та ящиках.
реставрация ГАЗ М 20Друзі мої, хочу розповісти вам свій дуже великий секрет. Я ніколи не те що не реставрував, навіть не ремонтував автомобілі. Так, їздити їздив, маю розряд слюсаря, дружу з головою, люблю майструвати, але тут своя специфіка. Мені всюди казали – ти взагалі уявляєш за що берешся? І це тільки тепер розумію, що вони мали на увазі.

IF

Але в мене ще з дитинства була мрія… дуже велика Мрія… мати свій незвичайний, саморобний автомобіль. В той самий час мені дуже подобалася машина мого дядька Петра ГАЗ М-20 «Победа» блакитного кольору. Він на ній часто їздив і вона завжди мала вигляд як тільки з заводу.

IF

Коли він приїздив до нас, я й спав у тій машині. А посидіти за кермом і погазувати губами – це взагалі було щось. Але мати таку машину в той час, це нездійснена мрія багатьох водіїв, не кажучи вже про себе.

IF

В ті часи минулого століття ще можна було робити саморобні вело-мото-автотехніку, навіть літаки. Недалеко від мене жив сусід, який зробив, зареєстрував і їздив на саморобному двомісному автомобілі. Горів цією ідеєю і я. Тягнув з металобрухту до дому усе, що, на мій погляд, знадобиться для мого авто. Збирав літературу, креслення по саморобній техніці. Складав, скручував, на щось було схоже.

IF

Коли подорослішав саморобки заборонили. Навколо сірою масою «Москвичи», «Жигули», «Волги».
Якщо вже саморобки заборонили, то з чого ж вибрати щось не звичайне? Щось таке, щоб на ній зупинявся погляд, виділявся з цієї сірої маси? Ось тут і впав мій погляд на ретро-автомобілі. По життю замітив, що мої мрії збуваються.

IF

Якщо коротко, забрав у свого друга-«кулібіна» старенький авто «Москвич-402» (така собі «міні-Волга»), який був ще й на ходу. Загнав до свого майстра Василя, замінили масло, усі гумові деталі, шось там ще. І він сказав – Катайся! Трохи поїздив на роботу, а тоді зробив те, на що, мабуть, не відважився б і понині. Зібрав сім”ю і поїхали на море. Чесно кажучи, море не люблю. Але ці 800 кілометрів насолоди в один бік, а потім додому – це ті моменти, заради яких хочеться жити! Мимо пролітали швидкісні авто з молодими білявками, їм хотілося скоріш до моря, а я насолоджувався самою їздою. Потім була і сучасна машина, але задоволення не те. Машина повинна бути гідною свого хазяїна.
Щодо своєї «Победы». Її я вперше побачив у свого друга — майстра з ремонту автомобілів Сашка. Олександра Дмитровича. Такого ж блакитного кольору, щоправда ми їй пізніше додали трохи сонця.

IF

Після зварювальних робіт по реставрації автомобіля «ГАЗ 12 ЗИМ», він теж забажав придбати ретро-автомобіль. Дісталися йому «ГАЗ М 20 Победа» і «ГАЗ-21 Волга». Залишив собі «Победу». Загорівся був, перебрав ходову частину, провів зварювальні роботи по кузову, понаходив відсутні деталі, пошпаклював, покрасив, пошив салон.

IF

Залишилося зібрати усе до купи. Але буденна праця затягнула. Треба виживати. На дев’ять довгих років роботи припинилися і машина простояла на подвір’ї просто неба. Сонце, дощі, вітер, морози зробили свою руйнівну роботу. Треба починати все спочатку. А часу обмаль.

IF

Багато хто благав Сашка продати «Победу». Мені він теж казав – Ти не перший, хто хоче її купити. На що я просто відповів – Вона буде моєю! Щоб ви розуміли, два роки(!) пішло на те щоб він здався. Мабуть задовбав!
двигатель установилиСаме тут про мій секрет. Ви вже, мабуть, зрозуміли, що в мене була дуже велика Мрія. Вона значно більша за тих людей, що також хотіли володіти цією ретро-машиною. Вона була настільки сильною, що я зовсім не розумів, що робитиму з цією купою металу, як воно робиться і що з цього вийде. Мені знадобилося майже з нуля засвоїти всі ази реставраційних робіт. Звичайно, без допомоги Сашка, як мого наставника, та його сина- моториста Стасика,

IF

мені не вдалося б пройти цей шлях… ні, не так… вдалося, але значно довше. Дуже важлива для мене була підтримка мого батька та сина Петра.
Пройшло майже два роки від початку робіт. Два роки клопіткої праці. Два роки вкладання душі. Хтось може сказати — дуже довго.

IF

Два роки назад я би теж так сказав. Але ті, хто хоча б раз спробував реставрувати машину (не відремонтувати, а саме реставрувати), той мене зрозуміє, наскільки я тепер відчуваю насолоду і радість життя від своєї праці, від досягнення перемоги над собою, від радості водіїв зустрічних авто та перехожих, мешканців нашого міста!
Нехай це буде мій невеличкий вклад в історію машинобудування, та приносить радість мешканцям Люботина, що в нашому місті з’явився ще один ретро-автомобіль ГАЗ М-20 «Победа».
Победа ко Дню Победы
Дякую моєму синові Петру за його допомогу в створенні відеороликів і фотографій.

Підпишіться на мої відео канали:
Мужчина должен уметь всё,
Походы Путешествия,
Яхта своими руками.
Практично на кожну статтю роблю відеоролик, тому, підписавшись на відеоканал, Ви побачите під роликом посилання на статтю. Читайте і дивіться найцікавіше для Вас.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Рубрика: Без рубрики. Метки: , , , , , , , , , . Вы можете добавить постоянную ссылку в закладки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *